V ŠOLO, NAŠO ŠOLO,

RADI POHITIMO.

V ŠOLI, LEPI ŠOLI,

PRIDNO SE UČIMO.

                Počitnice so se iztekle in čas je, da učenci zopet sedejo v šolske klopi.

V torek, 1. 9. 2015, se je za prvošolce Osnovne šole Cerklje ob Krki odvil dolgo pričakovan prvi šolski dan. Nadebudni šolarji so se skupaj s starši zbrali v bivši telovadnici Osnovne šole Cerklje ob Krki. Tam so skupaj z ostalimi učenci in učitelji prisluhnili kulturnemu programu. Nato pa smo se skupaj poslovili od stare šole in odkorakali novi šoli na proti.

Pred stavbo vojašnice Jerneja Molana je sledil kratek pozdrav in odhod v matične učilnice. Prvošolce so pričakala zanimiva darilca in naloge, ki so jih morali opraviti za vstop v 1. razred. Tako smo skupaj sestavili znak šole, prilepili čebelice z imeni v panj in na mavrico ter na koncu s tajnim geslom postali ponosni člani 1. a in 1. b razreda. Kot se za pravo slavje spodobi, je na koncu sledilo še sladko presenečenje s kolački. Malo prestrašeni, radovedni, predvsem pa polni energije in z mislimi na naslednji šolski dan, so učenci odkorakali proti domi.

Zapisala: Katja Simonišek, prof.

no images were found

(Skupno 97 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost