Spoštovani starši in učenci!

V sredo, 7. oktobra 2015 je zasedal OTROŠKI PARLAMENT pod okriljem ŠOLSKE SKUPNOSTI, ki ga sestavljajo učenci od 1. do 9. razreda. Učitelji razredniki so po volitvah v razredu izbrali predstavnike njihovega razreda, ki bodo v tem šolskem letu predstavniki šolske skupnosti naše šole. Učenci so zasedli zbornico učiteljev, kjer jih je nagovorila svetovalna delavka Andreja Ninković, ki je tudi mentorica šolske skupnosti na šoli. Ravnateljica se je priključila kasneje s pozdravom in opravičilom, da se prvega sestanka ni mogla udeležiti zaradi izrednih razmer z vremenom.

Otroci so kasneje na svojem prvem zasedanju spregovorili o sebi, razpravljali o besedi parlament in predstavnik razreda, o namenu šolske skupnosti, šolskem parlamentu in volitvah. Izbrali smo predsednika in namestnika predsednika šolske skupnosti in šoslkega parlamenta ter izpeljali volitve, kjer so se predstavniki razredov pogovorili, koga bodo izvolili. Z največjim številom glasov je postala predsednica šolske skupnosti Sara Racman, zunanji predstavnik šole pa Arne Lovše z večino glasov.  Ob koncu smo spregovorili o temi PASTI MLADOSTNIŠTVA, o kateri se bomo pogovorjali v prihodnje.

Predstavniki po razredih:

1.a: Leja Kuntarič, Nika Kopinč

1.b: Kajetan Škaler, Jakob Drečnik

2.a: Zea Pavlovič, Vid Gramc

2.b.: Liza Baznik, Ana Mladkovič

  1. razred – Sven Unetič, Jaka Unetič
  2. a – Kiara Gramc, Ema Kodrič
  3. b –  Hana Haler, Blažka Kodrič

5.razred – Toni Ajster, Tinkara Lovše

6.a: Jakob Srpčič, Nika Kosovan

6.b.: Tatjana Stopar, Karmen Baznik

7.razred: Andraž Jurečič, Marko Rudman

8.razred: Arne Lovše, Ana Maja Zorko

9.razred: Lovro Horžen, Sara Racman

Pripravila: Andreja Ninković, spec.

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost