V torek, 1. decembra 2015 smo se učenci OŠ Cerklje ob Krki pridružili učencem vseh osnovnih šol v brežiški občini ter obiskali Državni zbor v  prestolnici. Odrinili smo zgodaj zjutraj iz Brežic. Na avtobusu smo izmenjali izkušnje z učenci iz drugih šol, katere so v Ljubljano spremljali mentorji. V stavbo Državnega zbora smo vstopili v tišini in se podredili varnostnim ukrepom, ki so bili podobni kakor na letališčih. Ogledali smo si dvorano Državnega sveta in Državnega zbora. Pozdravil nas je tudi predsednik Državnega zbora g. Milan Brglez, medtem, ko na predsednika Državnega sveta g. Mitjo Bervarja, nismo naleteli. Možnost in priložnost, da si je sedem parlamentarcev ogledalo državni zbor, je bila spretno izbrana. Predstavniki šolskega parlamenta oz. šolske skupnosti so demokratično izbrali predstavnike, ki so odšli v Ljubljano. Barve naše šole so zastopali: Sara Racman, Arne Lovše, Ana Maja Zorko, Marko Rudman, Andraž Jurečič, Hana Haler in Blažka Kodrič. Po  ogledu Državnega zbora smo imeli voden ogled mesta Ljubljane ter prosti čas, ki so ga učenci izkoristili pod sloganom »Gremo mi po svoje«. Prepričana sem, da bo ta izkušnja učencem ostala za vedno v trajnem spominu, za kar se moramo v največji meri zahvaliti Zvezi prijateljev mladine Krško.

Mentorica šolske skupnosti: Andreja Ninković, spec.

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost