“Kjer besedam spodleti, glasba govori,” je misel Hansa Christiana Andersena. In danes, v sredo, 14.9.2016, je učencem od 1. do 5. razreda glasba veliko govorila in še več povedala. V Kulturnem domu Krško smo si ogledali in prisluhnili glasbeni predstavi Pihalni orkester v risankah. Ob domiselnih projekcijah in pripovedovanju smo spoznali glasbila, ki so zastopana v pihalnem orkestru in spremljali štiri znane pravljice oziroma risanke, ki so jih postavili v zgodovinski čas junakov krškega območja. Pihalni orkester Krško je zaigral odlomke iz teh risank, glasbo pa so s plesom podkrepili plesalci društva Imani in krškega mažoretnega kluba Baton. Da pa je bil naš kulturni dan popoln, so nas v Glasbeni šoli Krško prijazno sprejeli ravnatelj šole in nekateri glasbeni pedagogi, ki so nam predstavili delo v glasbeni šoli. Nekateri učenci krške glasbene šole pa so se nam predstavili z bogatim repertoarjem skladb. Naši učenci pa so poleg glasbenih doživetij razvijali tudi kulturne vrednote ter spoštovanje do dela glasbenikov.

Zapisala: Jasmina Vučič

no images were found

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost