Območno tekmovanje iz znanja zgodovine je 1. februarja 2018 potekalo na OŠ Bistrica ob Sotli. Udeležilo se ga je 55 učencev 8. in 9. razredov iz osnovnih šol z območja Posavja in Dolenjske. Učenci so morali pokazati čim več znanja o življenju ljudi na Slovenskem v prvi polovici 19. stoletja.

Z naše šole so se na tekmovanje uvrstili najboljši tekmovalci s šolskega tekmovanja, učenka 8. razreda Minea Srpčič in iz 9. razreda Andraž Jurečič ter Ema Lea Zorko. Na območnem tekmovanju so pokazali dobro znanje, saj so vsi zbrali več kot 70% točk. Najboljše znanje je pokazal Andraž, ki je zbral 32 od štiridesetih možnih točk. Uvrstil se je med 12 najboljših tekmovalcev in osvojil srebrno priznanje iz znanja zgodovine. Minea, ki je bila eno leto mlajša od večine učencev tekmovalcev, je bila tudi zelo uspešna. Zmanjkala ji je le ena točka (zbrala je 30 točk) do osvojitve srebrnega priznanja.

Vsem učencem čestitam za uspešno delo na pripravah in dosežene rezultate.

Mentor: Drago Ivanšek

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost