Spoštovani učenci in starši!

Obveščamo vas, da načrtujemo obeležitev Tedna otroka z različnimi aktivnostmi od 6. oktobra do 13. oktobra 2014. Odločitev, da našim in vašim otrokom namenjamo aktivnosti, je tukaj med nami in smo še vedno trdno prepričani vanjo.

Vanjo verjamemo zato, ker verjamemo v otroke. V Sloveniji že več kot 60 let obeležujemo Teden otroka. Na naši šoli izvajamo različne aktivnosti od leta 2000. Tema oziroma geslo letošnjega tedna je “Razigrano in ustvarjalno otroštvo”. Na zahtevo mladih parlamentarcev, pa so otroci izbrali tudi temo letošnjega 25. otroškega parlamenta, ki se glasi “Izobraževanje in poklicna orientacija”. Predstavljamo vam aktivnosti, ki se bodo odvijale v tem tednu pod okriljem učiteljev, staršev in zunanjih izvajalcev. V letošnjem letu pričakujemo pester izbor vsebin – TOP lestvico, zdrav zajtrk, izvedbo otroškega parlamenta, začetek dela prostovoljcev v bolnišnici, vrtcu in romskem naselju, obisk PSOV POMOČNIKOV (Kinološko društvo Brežice) in TERAPEVTSKIH KONJEV (Društvo Marengo) ter delavnic, odbojkarske tekme med učenci in učitelji, raziskovanje domačega kraja, spoznavanje različnih poklicev in poti izobraževanja z različnimi gosti, obisk PGD Cerklje ob Krki, najljubša malica, športni dan ter predstavitev športnih aktivnosti s frizbijem (Društvo Kogi), začetek akcije zbiranja zamaškov ter sodelovanje z mediji.

Želimo si, da bi učenci in učitelji uživali skupaj. Z dobro voljo nam bo  uspelo.

Otroci se učijo iz življenja.

Če otrok živi s kritiko, se uči obsojati.

Če otrok živi s sovraštvom, se uči pretepati.

Če otrok živi z zasmehovanjem, se uči biti sramežljiv.

Če otrok živi s toleranco, se uči biti potrpežljiv.

Če otrok živi s spodbudami, se uči biti zaupljiv.

Če otrok živi s hvalo, se uči ceniti.

Če otrok živi s poštenostjo, se uči pravičnosti.

Če otrok živi z varnostjo, se uči zaupati.

Če otrok živi z odobravanjem, se uči sebe imeti rad.

Če otrok živi s sprejemanjem in prijateljstvom, se uči najti ljubezen v svetu.”

TEDEN OTROKA – DRSNICE

Pripravila: Andreja Ninković, spec.

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost