V današnjem času veliko otrok, mladostnikov, staršev in učiteljev poroča o prenasičenosti z zasloni, utrujenosti, razdražljivosti, pomanjkanju motivacije in podaljševanju časa pred zasloni tudi v prostem času, kar povečuje tveganje za digitalno prenasičenost in izčrpanost. Vse to lahko vodi v slabše medosebne odnose, pomanjkanje gibanja in posledično prekomerno težo, slabše spalne vzorce, povečan stres, upad motivacije za ostale aktivnosti, pomanjkanje kreativnosti, itd.
 
Tudi na naši šoli se zavedamo škodlijivih posledic, ki jih prinaša prekomerna uporaba zaslonov, zato se pridružujemo akciji “Dan brez zaslonov”, katere pobudnika sta TOM telefon in Zveza prijateljev mladine.
 
Vabimo vse učence, starše, učitelje in druge zaposlene, da si postavite izziv in en dan preživite brez zaslonov, se odklopite od naprav in ta dan preživite na drug način.
 
 
(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost